Přeměna Lukase v Matiase

28. dubna 2010 v 10:17 | Lenka |  Matias

Už když jsem si Lukase objednávala, věděla jsem, že mu toho ježka nenechám. Nevypadal v tom špatně, ale jeden ježour doma stačí a navíc by se mi motal s tím Ediným. Tak jsem se rozhodla, že ho převlasím a s novými vlásky dostane i nové jméno. Takže teď vám ukážu, jak vznikal můj finský miláček Matias Nurmi.
Když Lukas přišel, vytahala jsem všechny panenky a zkoušela, který odstín vlasů by se mi k němu nevíc líbil. Hnědé vlasy jsem nakonec zavrhla, protože mi přišel, že je typ pro blond a navíc měl mít hnědovlasou partnerku. Taky jsem se ještě nerozhodla, jestli si časem objednám hnědovlasého Lukase, tak jsem si nechala zadní vrátka.

Pak jsem netrpělivě čekala, až vlásky Přijdou. Objednala jsem saranové na dollyhair.com. Nechala jsem si namixovat čtyři odstíny. Pomůcky byly jasné, jehla, nit a vlasy, které jsem si rozdělila na čtyři díly. Poměrně rychle přibyl další věrný přítel, kombinačky, bez kterých bych si ani neškrtla. Když budete objednávat vlásky pro svoje panenky, tak pozor. Na obrázkách jsou vždycky světlejší, než ve skutečnosti. Matias měl mít původně krásný medový odstín, jako moje Birthstone Diamond barbie. Jenže vlasy, které přišly mě zrovna nenadchly. Ten nejtmavší odstín jsem si mohla odpustit (24K blonde), hází vlasům naprosto jinou podobu. Ale přesto jsem se rozhodla, že je použiju a ve finále jsem i ráda. Zas je to něco trochu jiného.
Jakmile jsem vlásky našla ve schránce, hned jsem se pustila do práce. Nejdřív jsem Lukasovi sundala toho ježka. Docela mě vyděsilo, jak to šlo snadno. Došlo mi, že na Yoshira asi budu muset být docela opatrná.

Takže ježek je dole a odteď budu mluvit pouze o Matiasovi, který pomalu začal vznikat. Že je hlava bez jediné dírky jsem věděla. Přesto jsem byla v pohodě, že to přeci nemůže být tak těžké, a že to zvládnu. Jako správný borec jsem začla dělat dírky do hlavy vepředu, kde je vše nejlíp vidět. Samozřejmě jsem zkazila co se dalo. Jehlu jsem nahřála, čímž jsem docílila toho, že dírky se sice dělaly dobře, ale byly očouzené a materiál hlavy se mi furt lepil na jehlu. A tehdy jsem udělala nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla. Dírky budu píchat za studena a jednotlivě. Udělám díru a hned tam dám vlasy, pak další díru, opět vlasy atd.
Tady je vidět stav z pátka, když už mi chyběla jen poslední čtvrtina. Je tady poznat i původní začouzená pěšinka. Ale od začátku...
Nejdřív jsem udělala vlasovou linii. Dozadu jsem se nemohla pořádně dostat, protože hlava je tvrdá a Matias má velkou bradu, tak jsem hlavu dole nařízla.

Pak jsem ji nařízla ještě v několika směrech, takže se teď i líp hýbe. Když byla linie hotová, udělala jsem pěšinku. Původně jsem ji chtěla na druhé straně, ale jelikož jsem to tam tak zvorala, musela jsem změnit plány. Ještě že to pokažené se dá schovat pod vlasy a není to vidět. No a nakonec jsem osázela vlasama zbytek hlavy.

Schválně jsem to nafotila tak, aby byly vidět ty moje umělecké krátery. Levá strana a prostředek jsou opravdu děsné. Zbytek už je lepší. Když jsem měla konečně cca po týdnu hotovo, umyla jsem vlasy jarem, protože se mi občas docela potily ruce. No a na závěr přelila horkou vodou. Bohužel voda byla moc horká a vlasy se zkrapatily. Myslela jsem, že mě trefí šlak. Nejdřív se s tím tak plácám, ruce bolavé a rozpíchaté, tričko zničené, a pak ve vteřině je všechno v háji.
Vzpomněla jsem si na Vlaďku a její Senzační metodu. Já jsem Senzu samozřejmě neměla, tak jsem šla sondovat k sousedce, která mi ji hned přinesla. Tak Matias prošel narovnávací kůrou a já jsem netrpělivě čekala na výsledek.

Musím uznat, že to dost pomohlo. Akorát konečky zůstaly zničené. Ale to mi nevadí. Už když jsem začla převlasovat jsem věděla, že mu dlouhé vlasy nenechám a časem ho stejně ostříhám.
Ještě si neodpustím fotku mého zničeného trička pomocí kterého jsem taky zatlačovala jehlu do té tvrdé hlavy.

A tady můžete vidět výsledek mého snažení. Myslím, že se to celkem povedlo...
 


Komentáře

1 ldas1 | 28. dubna 2010 v 10:37 | Reagovat

Týjo, ty seš normálně machr :-) Vypadá úžasně!!!
Já jsem se zatím zmohla jen na to, abych mu objednala 2 paruky :-)

2 Hanneton | 28. dubna 2010 v 10:38 | Reagovat

Paráda, je prostě nádherný. Změna mu moc prospěla, perfektní barva vlasů, jako živé. Lukas se mi moc nelíbil, zato Matias je k sežrání. Jen bych ho moc nešmikala, jen trochu ;-)

3 Vlaďka | Web | 28. dubna 2010 v 11:07 | Reagovat

tak tomu říkám odvaha O_O  O_O  O_O  s novými vlasy vypadá úžasně, konečně trochu změna ;-) hluboce se skláním před Tvojí zarputilostí dosáhnout výsledku za každou cenu 8-) a stojí to za to; docela mě udivilo, že se Ti ty vlasy zkrabatily, mě se to stalo jen jednou (a to to leju skoro hned po dovaření), u vintage panenky, takže tam mě to až tak nepřekvapilo, kdysi mohl být materiál na vlásky jiný, to jsem tedy docela čuměla, z dlouhých vlasů ve vteřině zpečené afro :-D  :-D  :-D a jsem ráda, že Senza zabrala ;-) můžete mi říkat chemiku :-D  :-D  :-D a s tím umýváním - Senza má tu skvělou vlastnost, že vymýt JDE na rozdíl od jiných přípravků, kterými to ošetřují v továrně a jde dolů tak maximálně benzínem - mimochodem i to šílené tužidlo, které FR používá, nejde pořádně umýt a panenky mají lupy - zabere jen technický benzín, chudák Josephine to vyzkoušela ;-) dopadla dobře 8-)

4 Vlaďka | Web | 28. dubna 2010 v 11:09 | Reagovat

jo, a taky bych se přimlouvala pro zastřihnutí jen těch konečků :-D  ;-)  8-)

5 smajlinka | Web | 28. dubna 2010 v 11:54 | Reagovat

Vypadá užasně skoro jako nějaký elf! :-D

6 nauriel | 28. dubna 2010 v 12:58 | Reagovat

[1]: Díky :-) , ale machr bych byla, kdybych to tak nezvondila 8-O . I když to naštěstí není moc vidět a s výsledkem jsem vesměs spokojená. Já jsem taky jeden čas přemýšlela nad parukama, ale jelikož ho chci krátkovlasého, tak jsem zůstala u první varianty.

[2]: Ó, děkuji. Mě se teď taky líbí víc. To stříhání hned tak nebude, mám strach, abych to zase nezkazila, tak si budu chvíli užívat dlouhovlasého. ;-)

[3]: Jo, já taky :-D .Kdybych to tušila, tak mu toho ježka radši nechám a nebo koupím taky paruku. Byl to boj, ale když už jsem si to vymyslela, chtěla jsem to dotáhnout do konce. S tím stříháním nevím. Nikdy nebyl plánován jako vlasáč. To už mám Legolase. Ještě si to promyslím. A i kdybych stříhala, tak až po nějaké době.

[5]: Díky. Elfy miluju, takže mě Tvé přirovnání moc těší. Však už na sobě měl Legolasovo oblečení, ale to měl ještě krátké vlasy ;-)

7 viva80 | E-mail | Web | 28. dubna 2010 v 13:13 | Reagovat

O_O  O_O  O_O nevycházím z údivu, musím před Tebou taky smeknout, já bych na to odvahu neměla, i když by mě zajímalo, jak se sundává hlavička a jak jsi ji nařízla, kdybych se do budoucna k něčemu takovému odhodlala. Docela mám z toho sundávání hlavy hrůzu, vím, jak těžko to jde u Kenů a fešáka by mi bylo líto zničit. Každopádně Matias je úžasný a i já se přikláním k zachování dlouhých vlasů :-).

8 edwards.goldeneyes | Web | 28. dubna 2010 v 14:45 | Reagovat

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Prosim, nestrihej ho. Je uplne nadherny a sexy a uzasny a skvely a dokonaly. Ja bych teda chtela dlouhovlaseho Lukase. Ted ma podobnou barvu vlasu jako ten muj. A je i skoro tak hezky. Rozhodne je o moc hezci, nez ten hnedovlasy Lukas. Moc se ti povedl. To je proste chlap k zavideni. Uplne tu z nej slintam

9 nauriel | 28. dubna 2010 v 15:04 | Reagovat

[7]: Díky. Já už znova asi taky ne :-D. Když bys chtěla sundávat hlavu, tak ji zahřej fénem asi z 15 cm, abys ji nespálila. Až bude teplá, tak to půjde relativně dobře sundat, protože ta hlava změkne. No a to naříznutí, to Ti bude jasné až ji sundáš. Případně to ještě nafotím a přidám. :-)

[8]: To jsem ráda, že se Ti tak líbí, ale na toho Tvého prostě nemá a nikdy mít nebude. Na lepšího Lukase se Integrity už asi nezmůže. I když, kdo ví. ;-)  Jinak tě asi zklamu, dřív nebo později ho ostříhám. Dneska jsem fotila venku a jak ty vlasy všude lítaly a překážely, tak mě to jen utvrdilo v mém rozhodnutí. I když zatím žačnu asi jen zkracovat a uvidím ;-)  :-)

10 surfinie | 28. dubna 2010 v 15:21 | Reagovat

No, klobouk dolů, to byl teda boj, ale zvítězila jsi a chlapík vypadá senzačně :-)
Super, že vlásky míchají, to využiju..nenapadlo by mě se na to zeptat, ale je fakt, že já zase málokdy vystačím s jedním hankem :-(
na ježourky bacha, u Flavas kluků jsem jednoho smyla jen tím, že jsem ho namočila a lehce přejela namydlenou rukou, odpadla mu část nad čelem, to jsem byla na infarkt [:tired:]

11 nauriel | 28. dubna 2010 v 16:59 | Reagovat

[10]: Děkuji. Vlásky míchají. Já jsem se na to neptala. Mají to napsáno přímo pod nima. Myslím, že saranové max ze 4 barev a nylonové ze dvou. Právě přemýšlím, že si objednám ještě jednou, protože tahle stávající Matiasova barva se mi moc nelíbí. Jinak já jsem si vystačila s jedním hankem. Ještě mi nějaké vlasy zbyly, tak přemýšlím, jestli je tam mám ještě našít, eventuálně kam. Zatím to ale nechávám být. S tím ježkem jsi mě nepotěšila. Ale já jsem si to myslela, když šel tak pěkně dolů.

12 edita | 28. dubna 2010 v 17:41 | Reagovat

Och to je nádhera! Je úžasný, přidávám se - nestříhej ho, takhle je úplně dokonalý! Kdybych neměla objednanýho Acherona, koupila bych si jednoho Lukase na převlasení, opravdu mu to hrozně moc prospělo, nemám slov O_O  :-P Já bych měla největší strach sundat tu hlavu.
Ta barva vlasů na těch fotkách vypadá podobně, jakou má ten Beruščin. Je dobře, že ses odhodlala, máš jednoho z nejkrásnějších FR chlapíků.

13 nauriel | 28. dubna 2010 v 18:43 | Reagovat

[12]: Teda vy mi dáváte. Tak já to s ním teda zkusím, když je vás tolik. Jsem moc ráda, že se Ti tak líbí. Když tu hlavu nahřeješ, tak jde poměrně snadno. Za studena bych to radši nezkoušela. Jinak ta barva mi připadá strašně žlutá. Já jsem ho chtěla spíš do plava a on je do slámy. Chjo. Ale když si představím znovu ho převlasit, tak se mi ta barva zdá čím dál hezčí :-D  ;-)  8-O  Asi to s ním ještě zkusím. 8-)

14 ľubo | E-mail | 28. dubna 2010 v 20:38 | Reagovat

Úžasná zmena! Prosím ignoruj môj komentár na flickri, nenapadlo ma prísť najprv skúmať sem. :-D Ja ťa tiež  nepoteším, prikláňam sa k zachovaniu dlhých vlasov, viem, že je teraz taký legolasoidný, ale myslím, že mu to pristane, vyzerá tak mlado a menej prísne. A ako si ho to chcela ostrihať&? :-D

15 nauriel | 28. dubna 2010 v 20:53 | Reagovat

[14]: Jo, to je přesné, legolasoidní :-D . I proto jsem ho chtěla ostříhat a taky jsou ty dlouhé vlasy dost nepraktické. Chtěla jsem mu udělat normální sestřih, na krátko, zhruba jako jsou ostatní FR chlapíci. :-) Ale vzhledem k mému stříhacímu talentu a ohlasům ostatních jsem docela na vážkách :-?

16 ľubo | E-mail | 28. dubna 2010 v 21:05 | Reagovat

Som rád, že som pomohol dostať ťa na vážky. :D :-D  :-D
Prevlásňovanie ma láka čím ďalej tým viac, určite by som si aj ja vyrobil svojho Legiho. :-D  :-D Pretože, keby som už niekoho prevlásnil, tak okrem môjho stabilného postoja voči dlhým vlasom, by mi bolo ľúto tie vlasy ostrihať, už kvôli tomu, že by som znehodnotil tie cudzokrajné vlasy, keďže aj ja som na takéto veci antitalent :-)

17 Mária | 28. dubna 2010 v 21:06 | Reagovat

Ja len takto O_O  O_O  O_O čumím a nenachádzam slová 8-O  :-)  :-D Gratulujem k skvelej premene! Po všetkých útrapách ktoré Ťa pri prevlasovaní zaskočili je výsledok viac než dokonalý 8-) Keď som čítala o nastrihnutí hlavy až ma striaslo :-x ja by som to nedokázala. Obdivujem Tvoju odvahu. A asi ma ostatní ukameňujú ale ja sa teším na kratší účes :-D  :-D

18 nauriel | 28. dubna 2010 v 21:25 | Reagovat

[16]: To já sice taky, ale líto mi to není. Převlasit znovu se to dá vždycky :-D

[17]: Ooo, děkuji :-). Ono to naříznutí byla nutnost, nemohla jsem se dozadu vůbec dostat. A když už jsem s tím začla, tak jsem to nařízla na více místech a díky tomu má trošku pohyblivější hlavu, takže to bylo pro dobrou věc :-D . Já už vím, při jaké příležitosti ho ostříhám. Mám v hlavě takové různé příběhy, ale zase nechci fušovat Edit do řemesla, tak nevím, jestli si to nechám jen pro sebe, nebo budu postupně pomalu zvěřejňovat. Ještě jsem se nerozhodla. 8-O

19 ľubo | E-mail | 28. dubna 2010 v 21:32 | Reagovat

Zverejňuj! :-D

20 viva80 | E-mail | Web | 29. dubna 2010 v 7:31 | Reagovat

Jsem taky za zveřejnění příběhu, já si nějaký formuju už snad rok, ale pořád nějak nemám ty pravé aktéry :-x, vždycky mi někdo chybí :-? .

Fotečky toho naříznutí bych taky ocenila ;-). Já si vůbec nedovedu představit, že bych do nějakého takového krasavce řízla 8-O

21 edita | 29. dubna 2010 v 8:50 | Reagovat

Zveřejnuj! :-D Toho není nikdy dost:-D

22 Jirka | Web | 29. dubna 2010 v 14:26 | Reagovat

ahoj pekne propracovany blog jen tak dal :-)

23 nauriel | 29. dubna 2010 v 15:01 | Reagovat

[19]: Dobře, ale na vlastní nebezpečí :-D

[20]: Já to mám vesměs v hlavě, ale právě že jen v hlavě. Aktéry zatím taky nemám všechy, dekorace už vůbec. Bude to zatím spíš takové chudé a pracovní, má oblíbená metoda pokus omyl ;-)  :-)

[21]: Tak já to zkusím. Ale prosím o shovívavost, nikdy jsem nic takového nedělala, tak se docela děším, jak mi to půjde nepůjde 8-O

[22]: Díky :-)

24 jitacopi | 29. dubna 2010 v 19:47 | Reagovat

Nějak mi to nedá, abych také nenapsala nějaký komentář. Musím vážně ocenit tu odvahu a zarputilost, se kterou jsi se do tohoto převlasení pustila. I přes veškeré patálie v průběhu, je výsledek senzační. Matias vypadá SUPEEEEER. Ty vlasy mu hrozně prospěly. Ale já osobně patřím spíše mezi příznivce krátkovlasých chlapíků, tak se docela těším na jeho průběžnou přeměnu. :-)

25 viva80 | E-mail | Web | 30. dubna 2010 v 7:36 | Reagovat

Děkuji za fotečku :-), já myslela, že jsi řezala přímo tu hlavičku někde mezi vlasy, vůbec jsem si to nedovedla představit, tohle není tak tragické a při naražení se to schová uvnitř :-).

26 nauriel | 30. dubna 2010 v 11:56 | Reagovat

[24]: Děkuji. Jsem ráda že se líbí. A každý hlas za krátké vlasy potěší ;-)  :-) .

[25]: Ježkovy, to neee O_O . Asi jsem to blbě vysvětlila. To bych neudělala. To bych se bála :-x  :-D

27 edita | 30. dubna 2010 v 13:55 | Reagovat

[23]: No vždyť já taky jen improvizuju:-) To mě na tom právě hrozně baví, sbírat co doma najdu a fotit v tom mé oblíbené panenky:-D
A taky děkuji za fotečku, pořád jsem si to nedovedla představit a takhle je to úplně v pohodě. Ty mi teda dáváš, zase takové pokušení... Možná časem... :-D

28 viva80 | E-mail | Web | 1. května 2010 v 18:11 | Reagovat

[26]: :-D no, když jsi psala, že jsi hlavičku nařízla, tak mě to hrozně vyděsilo, proto mě fotka zajímala :-). Je dobré, když teď líp hýbe hlavou, čekala jsem větší hybnost 8-O , ale krása a klouby to vyrovnají :-)

29 nauriel | 2. května 2010 v 8:28 | Reagovat

Mě ta (ne)hybnost hlavy dost zklamala. Stejně jako u Tonnerek. U FR se hlava hezky hýbe aspoň ženské části populace, ale u Tonnerek ani to. Sice po tom naříznutí je to trochu lepší, ale na LOTR chlapíky, nebo na Edwarda s HD zdaleka nemají. Ovšem jak píšeš, krása a klouby to vyrovnají :-)

30 viva80 | E-mail | Web | 2. května 2010 v 10:13 | Reagovat

[29]: No, já myslela, že budou hybnější, když mají ty hlavičky tak hezky nasazené, čekala jsem, že budou, jak kluci z flávas party, ale, když chci, aby sklopil hlavu, tak si pomůžu hrudním kloubem, i když to není úplně ono :-(

31 nauriel | 2. května 2010 v 20:09 | Reagovat

[30]: To jsem si taky myslela. Škoda. Mě připadá, že ten hrudní kloub se taky hýbe spíš do stran, než dopředu a dozadu. Ale aspoň trochu se to dá. Ale nelituju a pokud vyjde zas nějaký krasavec, tak budu ráda, když u mě najde azyl :-D

32 Zmrzlinka | E-mail | Web | 17. října 2012 v 13:01 | Reagovat

Seš machr ,na to já nikdy asi nebudu:-(

33 nauriel | 17. října 2012 v 13:27 | Reagovat

[32]: Tak to zkus. Určitě bys to zvládla! ;-)

34 Zmrzlinka | E-mail | Web | 17. října 2012 v 13:28 | Reagovat

[33]: Já nevím jak na to :-) a dvě kočky co to potřebovali mi dovlasila známá z facebooku ;-)

35 nauriel | 17. října 2012 v 15:01 | Reagovat

[34]: Na to bys přišla rychle. Matias bylo moje první vlasení a taky jsem to zvládla :-)

36 Zmrzlinka | E-mail | Web | 17. října 2012 v 15:03 | Reagovat

[35]: Jak ukončuješ či děláš uvnitř hlavy??

37 nauriel | 17. října 2012 v 15:35 | Reagovat

[36]: To se blbě vysvětluje. Ale u Irči na blogu je super návod. Postup je vždycky stejný.

38 Zmrzlinka | E-mail | Web | 17. října 2012 v 15:38 | Reagovat

[37]: já vím koukala sem, ona mi dovlasila jednu a dovlasuje druhou. :-D

39 nauriel | 17. října 2012 v 16:51 | Reagovat

[38]: To je Irča hodná. Ale myslím, že kdybys to zkusila, příště si je v klidu dovlasíš sama ;-)

40 Zmrzlinka | E-mail | Web | 17. října 2012 v 16:53 | Reagovat

[39]: problém jsou vlasy ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama